Rain

Kevad, ärkamise aeg – 26. märts 2021

Ei liha ega kala ilm kestis neljapäevani välja. Siis läks vähe kenamaks. Reedel juba kopikas alla kümne kraadi sooja oli. Vesi jões vaikselt kukub (Vigala haru +121).

Neljapäevane peale tööd ussi leotamine Rumba all päädis sama tulemusega, mis eelmisedki kontrollpüügid olid andnud. Kaks võttu vaid, üks neist ilmset isegi vimma oma. Teine tavaline särje nokitsemine. Igav, igav, igav. Vesi vaid 3 kraadi kandis. Külm ja kala ei liigu.

Reedel olin uuesti tagasi. Hommikul sadas ja kergitas kergelt veetaset (Vigala haru õhtuks +123), kuid pealelõunal saabus mõnus kevadine päikeseline ilm. Vesi on ööpäevaga ka kenasti soojemaks läinud. Vigala haru peal „lausa“ 4.5 kraadi. Samas Kasaris vaid 3 kraadi.

Ilma soojenemine oli kiirelt oma mõju avaldanud ja vee all tundus kerge ärkamine toimunud olevat. Mõned nokitsemised, üksik särg. Enne kella kuute aga järjest kolm korralikku võttu söödatopsiga varustatud ridvale, millest kaks sai ka ära realiseeritud. Maiustati valge kirbu otsa laotud kärbsevastseid.

Ussiga varustatud ritvu rüüstati ka üsna agaralt, kuid tulemusetult. Ilmsel särjed mässasid ja ei jäänud suure konksu otsa. Imelikul kombel usside otsa ükski vimb ei komistanud.

Nii, et vaikselt nagu hakkab midagi juba looma…

PS! Suurem vimb päris kenake, 760 grammi.

About the author

Related Posts

Leave a Reply

Leave a Reply