Rain

Näkkas täiega! – 07. aprill 2021

Tänane õhtune jalutuskäik jõe äärde väärib lausa eraldi postitust…

Alustuseks ilmast. Too selline pisut soojem kui eile, 8 soojakraadi kandis. Päikeseline. Veetase Vigala harus kopika võrra madalam, kui eile. Tuule suund pisut soojemast kandist, edelast, kui eile ja ka pisut nõrgem. Õhurõhk kenasti tõusmas pikaaegsest madalseisust. 730 mm on veel vähe küll, aga eilsega ikkagi +10mm juures. Ehk ideaalsed olud ju! No kui üldse millegi üle joriseda, siis veetemperatuuri üle, mis oli nelja kraadi alla potsatanud.

Kella viie paiku sööta sisse loopides ja korgiõnge kokku pannes, käed pea et värisesid. No nüüd läheb alles andmiseks, käis peast läbi. Ootused olid täiega laes. Esimene tiir… ei midagi…teine tiir…ei midagi…Ja nii kulus esimene tund – mitte ainumastki puudutust ka mitte. Täiega pettumus ja natukene ka müstika.

Tüdinesin sellest nullitamisest ära ja otsustasin tähelepanu võileivale ning mobiilile pühendada. Vaatasin e-mailid üle ja… hoppaa postkastis kiri ajakirjast Kalastaja, kes andis teada, et olen võitnud nende aastatellimuse peaauhinna! Paadimootori. Ma kohe teadsin, et sellistes heades ilmastiku tingimustes lausa peab näkkama. Aga seekord “võttis” küll sealtkandist, kus poleks üldse osanud oodata. Olen Kalastajat tellinud selle ilmumisest peale ja mul on kõik numbrid kenasti olemas. Paadunud fänn teiste sõnadega. Samas pole selle aja jooksul mitte ühtegi auhinda/loosi võitnud ja nüüd korraga selline tulemus! Äge! Tuleb välja, et näkkamiseks tuleb kohta ikka pikalt-pikalt ette sööta:-)

Kalapüügiks tähelepanu muidugi enam ei jagunud. Istusin veel tunnikese ja kobistasin selle peale lõpuks ühe vimma ja ühe särje välja ning tulin tulema.

Tänase saagiga tuleb küll rahule jääda:-) Järgmine nädal peab siis linna auhinnale järgi minema.

About the author

Related Posts

Leave a Reply

Leave a Reply